Wyszukiwarka

Zielona technologia

Zielona technologia Zielona technologia

Wytyczne środowiskowe

 

Myśl technologiczna i aktywność LANCOM nieodłącznie idą w parze z proekologicznym nastawieniem firmy i odpowiedzialnością za świat, w którym żyjemy. Każdy aspekt produkcji LANCOM Systems odzwierciedla przyjazność środowisku i wydajność energetyczną, od rozwoju produktu, wytworzenia do pakowania. LANCOM Systems również od swoich dostawców wymaga w tym zakresie zrównoważonej produkcji.

 

Wydajność energetyczna

 

Na możliwie wczesnym etapie, w szczególności podczas projektowania, LANCOM zwraca szczególną uwagę na zgodność z wytycznymi środowiskowymi I na zrównoważenie procesów produkcyjnych pod kątem ochrony środowiska. Dlatego firma koncentruje się na wdrażaniu dyrektywy Eco-design 2009/125/EC  dla produktów elektrycznych (ErP). Celem firmy jest projektowanie produktów ekologicznych i możliwie najlepszych pod względem wydajności energetycznej. Dzięki temu, nasze urządzenia pobierają minimum niezbędnej energii. To z kolei oszczędza prąd i obniża poziom nagrzewania się urządzeń. Stało się to możliwe, dzięki m.in. zastąpieniu tradycyjnych zasilaczy, zasilaczami nowoczesnymi, pracującymi w trybie przełączania. Także wszędzie tam, gdzie to możliwe, LANCOM stara się projektować i wytwarzać sprzęt bez użycia wentylatorów.

 

Najwyższe standardy środowiskowe, produkcja w Niemczech

 

Routery, bramki, kontrolery i punkty dostępowe są projektowane, rozwijane i produkowane w Niemczech, co skraca niepotrzebny dystans w transporcie do Klienta. Produkcja w Niemczech podlega rygorystycznym standardom środowiskowym. LANCOM Systems jest mocno zaangażowany we wdrażaniu polityki zrównoważonej produkcji: wszystkie produkty spełniają wymagania niemieckiej dyrektywy dla produktów elektrycznych i elektronicznych (ElektroG). Ta dyrektywa jest niemieckim odzwierciedlaniem europejskich dyrektyw w tym zakresie - RoHS i WeEE. LANCOM Systems unika używania w produkcji substancji niebezpiecznych  - nawet w procesie produkcyjnym stosuje się recycling i segregacja odpadów. LANCOM Systems dąży do ciągłego polepszania procesów produkcyjnych w zakresie zgodności z normami środowiskowymi.

 

Przyjazny dla środowiska

 

LANCOM Systems dąży do używania tylko ekologicznych materiałów do pakowania produktów takich jak papier i karton. Firma stara się ponownie użytkować niezadrukowane opakowania od dostawców, lub oddaje je do recyklingu.

 

Wsparcie dla wielozadaniowej infrastruktury IT

 

Produkty LANCOM umożliwiają klientom osiągnięcie wysokiej efektywności użytkowania sieci dzięki jej wirtualizacji. Technologia ta pozwala na niezależnym i funkcjonowanie wielu sieci logicznych równolegle na współdzielonym łączu fizycznym. Dzięki temu liczba komponentów pracujących w sieci może zostać zredukowana. Dodatkowo, w istniejącej sieci mogą być transmitowane usługi głosowe, które w niektórych warunkach mogą zastąpić tradycyjne systemy telefoniczne. Infrastruktura, która obsługuje wiele funkcji jednocześnie obniża wydatki energetyczne, co obok pozytywnego wpływu na środowisko, ma wpływ na obniżenie kosztów zakupu energii.

 

Aktualizacje LCOS – długowieczność produktów

 

Urządzenia są tak zaprojektowane tak, aby zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie długo po wpływie 3-letniego okresu gwarancyjnego. Regularne, bezpłatne aktualizacje własnego systemu operacyjnego LCOS zapewnia urządzeniom zgodność z najnowszymi standardami technologicznymi. Dzięki temu, sprzęt LANCOM może sprostać najnowocześniejszym wymogom przez kolejne lata.  Aktualizacje wydłużają żywotność urządzeń LANCOM o wiele lat, co eliminuje konieczność wymiany urządzeń spełniających nowe standard.

 

Redukcja odpadów

 

Zgodnie z zarządzeniem dyrektywy EU nr 2002/95/EG (WeEE), Unia Europejska reguluje zwrot I składowanie sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem tej dyrektywy jest redukowanie ilości odpadów przez recycling. LANCOM Systems rygorystycznie stosuje się do wytycznych WeEE, od początku wejścia w życie tego aktu.