Wyszukiwarka

LTE

LTE LTE LTE LTE

LTE to nowy standard komunikacji komórkowej i następca UMTS / HSPA +. Ze względu na znacznie większą szybkość transmisji,  LTE po raz pierwszy oferuje prawdziwą alternatywę dla przewodowych szerokopasmowych połączeń internetowych.

 

LTE - korzyści z posiadania infrastruktury LANCOM

Dzięki wbudowanemu modemowi LTE, routery LANCOM LTE oferują profesjonalny dostęp do mobilnych połączeń szerokopasmowych.

Wsparcie częstotliwości pasm 800, 1800 i 2600 MHz oraz wszystkich obecnych standardów komórkowych 2G, 3G, 4G. Dzięki szerokopasmowej łączności w obszarach oraz miast routery LTE od LANCOM umożliwiają osiąganie prędkości nawet 100 Mbps, w zależności od stopnia rozwoju sieci komórkowych. Oferują prawdziwą alternatywę dla firm mających siedziby w odległych miejscach, gdzie nie ma dostępu do kablowych sieci DSL.

 

Korzyści

 • 5 jednoczesnych kanałów VPN IPsec (opcjonalnie 25) dla profesjonalnych połączeń
 • W pełni konfigurowalne systemy: stateful inspection firewall z IDS oraz ochroną Denial of Service (DoS)
 • Kompleksowe zarządzanie i monitorowanie z bezpłatnym pakietem oprogramowania LCSM
 • Wzmocniony sygnał dzięki antenie LTE (LANCOM I-360-4G)
 • Opcjonalny filtr zawartości Internetu dla 100 użytkowników
 • Zintegrowany odbiornik GPS dla ochrony przed kradzieżą
 • Funkcjonalność Quality-of-Service
 • Wsparcie dla częstotliwości pasm 800, 600 i 2600 MHz oraz wszystkich standardów komórkowych 2G, 3G i 4G, dla zapewnienia szybkiej łączności szerokopasmowej na obszarach bez dostępu do sieci DSL
 • Prawdziwa alternatywa dla przedsiębiorstw z oddziałami w odległych komunikacyjnie miejscach
 • Zintegrowany modem LTE, kompatybilny wstecz do HSPA +, HSxPA, UMTS, EDGE i GPRS
 • Zintegrowany VPN z 5 równoczesnymi kanałami IPSec (opcjonalnie 25) umożliwia bezpieczne połączenia do oddziałów i pracowników zdalnych

 

FAQ

 • Co to jest LTE?

"LTE" oznacza "Long Term Evolution". LTE jest to bezprzewodowa technologia komórkowa i jest standardem, który zastąpił UMTS/3G. Z tego powodu, LTE jest często określane jako "4G".

 

 • Jak szybki jest LTE?

W teorii LTE obsługuje transmisję danych do 300 Mbps w kierunku pobierania i 75 Mbps w kierunku wysyłania. Na chwilę obecną przepustowość wynosi do 100 Mbps i wysyłania z prędkością do 50 Mbps. Można to porównać do poprzedniego standardu HSPA + z maksymalną prędkością ponierania do 21 Mbps.

 

 • Jakie korzyści płyną z LTE w porównaniu do innych komórkowych standardów sieciowych ?

Znacznie większa szybkość transmisji daje wystarczającą przepustowość dla złożonych aplikacji internetowych, które wcześniej wymagały połączenia przewodowego. Ze względu na krótsze opóźnienia, LTE wspiera bezprzewodową wideotelefonię, bezprzewodową wymianę większych ilości danych, lub gry online. Technologia bezprzewodowa wykorzystywana przez LTE może dostarczyc Internet do miejsc gdzie nie jest dostępna kablowa sieć DSL.

 

 • Częstotliwości radiowe, wykorzystywane w LTE?

W Niemczech i wielu innych krajach europejskich, LTE jest nadawany na 800 MHz i 1800/2600 MHz. Ze względu na wysoki zakres wariant 800 MHz jest idealną alternatywą dla DSL w obszarach wiejskich bez dostępu szerokopasmowego. LTE w pasmach 1800 i 2600 MHz,  zostało zoptymalizowane do centrów miast i obszarów o dużej ilości użytkowników (targi, imprezy sportowe).

 

 • Które urządzenia Lancom już obsługują LTE?

LANCOM 1781-4G jest jednym z pierwszych z biznesowych routerów VPN i 1781EW-4G, obsługujących standard LTE. Dla lepszego odbioru sygnału, możesz zainstalować naszą antenę LTE Lancom I-360-4G lub O-360-4G.

 

 • Jakie korzyści daje router LANCOM LTE?

Routery LANCOM są prawdziwą alternatywą dla firm działających w miejscach bez przewodowego dostępu do Internetu szerokopasmowego. Urządzenia zapewniają profesjonalną i bezpieczną łączność dzięki 5 jednoczesnym kanałom VPN IPSec (opcjonalnie 25 kanałów) i object-oriented stateful inspection firewall. Dzięki bezpłatnym aktualizocjom oprogramowania LANCOM, masz pełną kontrolę nad siecią, jej zarządzaniem oraz monitorowaniem.

Dodatkowo LANCOM oferuje min. oprogramowanie filtrujące treści internetowe, które blokuje dostęp do nieodpowiednich stron internetowych czy moduł GPS umożliwiający zabezpieczenie przed kradzieżą.

Odbiór sygnału może być znacząco poprawiony dzięki zastosowaniu zewnętrznej lub wewnętrznej anteny LTE (LANCOM O-360-4G lub LANCOM I-360-4G). Routery LANCOM LTE są w pełni kompatybilne wstecz ze standardami 2G i 3G, i wysoką stabilność połączenia z przyszłościową technologię.